Naujienos

Personalo atranka – ką reikia žinoti išsidarbinant

„Outplacemento“ konsultacija - profesionalių PRIMUM ESSE konsultantų teikiama paslauga. Tai yra kryptingas personalo atrankos specialisto pokalbis su žmonėmis, paliekančiais savo dabartinį darbą ir besiruošiančiais naujam profesiniam žingsniui. Ši konsultacija yra dovana žmogui, kurią jam suteikia darbdavys, besirūpinantis iš organizacijos išeinančiais darbuotojais. Jei palikdamas kompaniją turite galimybę tokiai konsultacijai, drąsiai galite manyti, kad dirbote įmonėje, kuriai esate svarbus, kuri Jus vertino ne tik kaip specialistą, bet ir kaip žmogų.

„Outplacementą“ galime pavadinti „atvirkščia“ paslauga, nes paprastai konkrečiai įmonei mes, personalo paieškos specialistai, ieškome potencialaus darbuotojo. Tuo tarpu „outplacemente“ mes padedame žmogui susiorientuoti, kurios įmonės gali būti jo ateities darbovietės, kokiam darbui, tikėtina, galite būti jose samdomas. Kasdien matome, kaip/kokių darbuotojų ieško darbdaviai, kas jiems svarbu, ko tikisi. Konsultacijų metu savo žiniomis dalijamės su ieškančiais naujų galimybių išeinančiais darbuotojais.

„Outplacemento“ konsultacijos metu dažniausiai padedame atsakyti į šiuos klausimus:

  • Ar ir kokio darbo norėčiau? 
  • Reali darbo rinkos situacija esamuoju momentu ir kaip tai atliepia mano lūkesčius?
  • Kur ieškoti darbo ir kaip nepadaryti esminių klaidų paieškos procese?
  • Kokias turiu aktualias kompetencijas ir kaip jas atskleisti pokalbio dėl darbo metu?
  • Kaip parašyti cv, kad turimos kompetencijos būtų atskleistos tiksliai, optimaliai ir suprantamai?
  • Kokius papildomus darbo paieškos būdus/kanalus, be tradicinio gyvenimo aprašymo, galima naudoti?
  • Kaip suvaldyti stresą personalo atrankos pokalbio metu?

Mes nerašome už kandidatus cv ir neruošiame „teisingų“ atsakymų į interviu klausimus, bet, paprastai iš šių susitikimų žmonės išeina turėdami daugiau pasitikėjimo ir aiškumo nuo ko pradėti darbo paiešką. Išsineša žinojimą ir įžvalgų apie iki šiol jų pačių nepastebėtas savo ir rinkos galimybes. Pagaliau - pamato, kaip gali atrodyti interviu kabinetas, sudalyvauja personalo atrankos pokalbyje ir į tikrą susitikimą eina labiau pasiruošę. „Gerai ,kad anksčiau neišsiunčiau savo cv – dabar jis atrodo daug geriau“, „Dabar daug aiškiau, kaip dešimties metų patirtį, papasakoti per nepilną valandą“, „Darbo pokalbis nebeatrodo toks baisus, kai sužinojau, kaip vyksta personalo atranka“ – sako mūsų konsultacijų dalyviai.

Kiekvienas toks pokalbis yra konfidencialus. Be to, ieškantis darbo žmogus, turi galimybę patekti į mūsų kontaktų bazę, o atsiradus tinkamam darbo pasiūlymui, sulaukti PRIMUM ESSE skambučio.