Aprašymai

Darbuotojų Paieškos Žemėlapiai

Programos nauda
Išskirtinė PRIMUM ESSE patirtis darbuotojų paieškos rinkoje – Lietuvos kontekstas ir specifika, atrankos proceso subtilybės, įgūdžiai, įrankiai ir rekomendacijos.
Tai, kad gerų darbuotojų trūkumas – vienas iš didžiausių verslo/ūkio plėtros stabdžių, jau seniai niekam ne naujiena. Įmonės ieško vis naujų sprendimų, kaip pritraukti ir išlaikyti geriausius specialistus: stiprina darbdavio įvaizdį, teikia konkurencingus darbo pasiūlymus, kuria ir įgyvendina darbuotojų lojalumo didinimo programas ir kt. Vienas iš kritinių žingsnių šiame procese – tinkamas naujų darbuotojų paieškos ir atrankos procesas. Nors ne visi tai pripažįsta, šiandien situacija darbo rinkoje tokia, kad renkasi nebe darbdavys o darbuotojai. Patyrę, kvalifikuoti specialistai vienu metu svarsto keletą pasiūlymų ir renkasi tą, kuris labiausiai atitinka jo lūkesčius – dėl darbo turinio, darbo aplinkos, perspektyvų, organizacijos kultūros... Neretai vienas iš lūkesčių – suprasti, su kokiame kolektyve ir su kokiu vadovu teks dirbti. Geriausiai tai atskleisti gali žinoma tik pats vadovas. Todėl labai svarbu, kad vadovas nuo pat pradžių būtų įsitraukęs į naujų darbuotojų paieškos ir atrankos procesą bei tinkamai atliktų savo vaidmenį jame.
Mokymai skirti vadovams ir personalo specialistams. Seminaro dalyviai susipažins su atrankos proceso ypatymais ir išmoks

  • kaip tinkamai suplanuoti paieškos ir atrankos projektą;
  • kaip formuoti poreikį, išskirti reikalavimus kandidatams;
  • sužinos, koks galimas vadovo vaidmuo šiame procese priklausomai nuo ieškomos pareigybės;
  • pasipraktikuos kaip ruoštis pokalbiui, formuluoti klausimus;
  • sužinos, kokie yra pagrindiniai kandidatų vertinimo principai ir išmoksite jais vadovautis.

Po seminaro dalyviai išsineš: paieškos proceso planą; pokalbio su kandidatu planą; pokalbio klausimų ruošinius; konkrečia patirtį ir įžvalgas apie tai, kaip vertinti specifines kandidato kompetencijas; idėjas apie tai, kaip galima pagerinti naujų darbuotojų paieškos ir atrankos procesą savo organizacijoje.

Atsiliepimas
„Personalo valdymo profesionalų asociacija produktyviai bendradarbiauja su PRIMUM ESSE nuo pat savo įsteigimo 2006 m. Šios įmonės atstovai nuolat veda seminarus apie atrankas, talentų valdymą, darbuotojų ugdymą asociacijos organizuojamose Personalo valdymo standarto programose bei dažnai skaito pranešimus kituose asociacijos renginiuose bei veda juos. Esame itin patenkinti PRIMUM ESSE darbuotojų profesionalumu vedant seminarus, tą liudija ir nuolat gaunami išskirtinai puikūs seminarų dalyvių atsiliepimai“. Renata Starkienė,  PERSONALO VALDYMO PROFESIONALŲ ASOCIACIJA (PVPA)

Programa

  • Personalo paieškos virtuvė. Šiandieninis darbuotojų paieškos ir atrankos kontekstas – į ką svarbu atkreipti dėmesį. Personalo formavimo strategija įmonėje – kam jos reikia, kokia ji turi būti. Darbdavio patrauklumas – ar mes įdomūs darbo rinkai? Koks naudingiausias vadovo ir personalo skyriaus indėlis šiame procese?
  • Uždaviniai paieškos ir atrankos procese. Paieškos planas, tinkami paieškos kanalai, socialinių tinklų panaudojimas paieškai. Kokiu keliu geriausia ieškoti vieno ar kito darbuotojo? Tiesioginės paieškos specifika ir metodai. Bendra atrankos proceso apžvalga. Kandidato vertinimas – ką ir kaip vertinti, kaip tai padaryti kokybiškai. Kokie požymiai padeda atskirti potencialiai tinkamus-netinkamus kandidatus.
  • Interviu – pagrindinis atrankos įrankis. Ką mes norime sužinoti interviu metu - vertinimo kriterijų apsibrėžimas. Interviu struktūra. Interviuotojo elgesys ir jo įtaka susitikimo eigai. Aplinkos įtaka.
  • Interviu eiga (įgūdžiai ir technikos). Interviu etapai ir uždaviniai kiekviename jų. Pokalbio valdymas. Kontakto sukūrimas. Taisyklių nustatymas. Informaciją apie įmonę. Efektyvus klausymasis. Klausinėjimas, klausimų rūšys. Kūno kalba – ką ji mums sako? Sudėtingos interviu situacijos. Nepalankus kandidato elgesys. Interviuotojo klaidos ir kaip jų išvengti
  • Kaip užtikrinti sėkmingą naujo darbuotojo adaptaciją. Kas padeda ir kas trukdo naujokams „greičiau įsivažiuoti“. Naujokų adaptavimo programos – kokios būna ir kokių kada reikia. Kada ir kaip vertinti naujo darbuotojo pasiekimus.

Metodas: naujausios vadybinės įžvalgos, atvejų aptarimai, pratybos ir savęs pažinimas.
Trukmė: 2 dienų seminaras su mokymosi veikloje užduotimi po seminaro ir 0,5 dienos palydimuoju susitikimu, skirtu apžvelgti praktinius mokymosi rezultatus, pasidalinti gerosiomis praktikomis ir aptarti sunkumus.

Konsultantė

SolveigaSolveiga Grudienė – CMC - PRIMUM ESSE direktorė, sertifikuota vadybos konsultantė (CMC) ir koučingo konsultantė (ICF). Turi 20+ metų konsultacinio, dėstomojo bei organizacinio darbo patirtį. Vadybinė patirtis - kompanijos verslo strategijos kūrimas ir įgyvendinimas. Konsultaciniai projektai (strateginis planavimas, veiklos vertinimo sistemų kūrimas ir kt.). Ugdymo projektai: vadovų individualaus mokymo ir koučingo projektai, mokymai, renginių moderavimas, pranešimai konferencijose.

Mokymų organizavimas
Kaina vadovų grupei (iki 15 dalyvių)  – 1600 Eur + PVM/ 1 dienos kaina.
Nuolaida Swedbank, AB klientams – 20 %.
Seminaro data ir vieta – sutariama su klientu.
Dėl seminaro kreiptis į Kotryną – skambinti tel. 8 686 23040, arba rašyti el.p. kotryna@primumesse.lt
Daugiau apie PRIMUM ESSE mokymus: www.primumesse.lt